Menu Výrobci Přejít na filtr

Nanosilikonový nátěr Ceresit CT 49 Silix XD®

Nanosilikonový nátěr pro aplikaci na omítky v interiéru i exteriéru.

obrázky mohou být ilustrační
CT49.jpg
CT49.jpg
Kód výrobku 147000508
VýrobceiCeresit

ŠPIČKOVÉ VÝROBKY S OVĚŘENOU KVALITOU Technologie výroby vychází z nejnovějších poznatků, mnohaletých zkušeností a perfektního zázemí největšího značkového výrobce lepidel – firmy Henkel. Kvalita byla ověřena množstvím realizovaných zakázek po celém světě. Stavební chemie zahrnuje široké spektrum výrobků. Jejich uplatnění je možné prakticky pro veškeré typy prováděných staveb. Systémy Ceresit nabízejí ucelený program pro zateplování, lepení obkladů, izolaci a další.

Parametry produktu:
Váha
1 kg
Cena s DPH za l:
Cena bez DPH za l:
208 Kč
172 Kč
Expedice:
skladem 833 l

Popis Ceresit CT 49 Silix XD®

Nanosilikonový, vysoce hydrofóbní a paropropustný ochranný nátěr pro fasády objektů a betonové konstrukce s vynikajíci odolností proti povětrnostním vlivům

 • Balení: 15 l plastová nádoba
 • Orientační spotřeba: cca 0,3 l/m (2 vrstvy nátěru) v závislosti na rovnosti a nasákavosti podkladu (ve 2 vrstvách)

Základní informace *

Nanosilikonový nátěr Ceresit CT 49 Silix XD® je určen jako ochranný nátěr tradičních fasádních omítek a betonových konstrukcí v interiéru i exteriéru. Obsahuje vybrané silikonové a polysiloxanové pryskyřice doplněné speciálními plnivy a pigmenty. Díky velmi vysoké hydrofobitě povrchu dosažené díky PTFE aditivům vytváří tzv. perličkový efekt, a tím výrazně omezuje pronikání vody do struktury nátěru. Přesto je nátěr vysoce paropropustný. CT 49 Silix XD® prodlužuje životnost fasády a zajišťuje její dlouhodobě estetický vzhled. Nátěr poskytuje ochranu povrchu před agresivními povětrnostními vlivy a biologickou kontaminací. Je určen pro použití tam, kde je vyžadována dlouhá životnost a odolnost proti znečištění.
Nátěr lze aplikovat na všechny minerální podklady (beton, cementové, vápeno-cementové a vápenné omítky), podklady ze sádry apod. Lze ho použít na minerální omítky Ceresit CT 35 a CT 137, akrylátové omítky CT 60, CT 63 a CT 64, silikátové omítky CT 35 a CT 73, silikonové omítky CT 35 a CT 75 i silikon-silikátové omítky CT 174 a CT 175 na tradičních podkladech a v systémech zateplení ETICS s použitím izolačních desek z polystyrenu nebo minerální vlny. Použití CT 49 Silix XD® je obzvláště vhodné na historických objektech, na sanačních a paropropustných omítkách. Díky schopnosti přemostění trhlin je možné nátěr použít i při renovacích starších zateplení. Nátěr CT 49 Silix XD® lze omývat strojově vodou o nízkém tlaku. Vystavení nátěru intenzivnímu slunečnímu záření může vyvolat silné pnutí vrstvy a následné praskliny. Tmavé odstíny nátěru proto doporučujeme používat pouze na menších plochách a architektonických detailech.

* Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Vlastnosti Ceresit CT 49 Silix XD®

 • velmi nízká savost
 • vysoce paropropustný
 • samočistící efekt (velmi odolný proti znečištění)
 • receptura BioProtect – odolný proti plísním, řasám a houbám
 • dlouhá životnost díky receptuře Silix XD®
 • přemosťuje trhliny
 • vysoce odolný proti UV záření a povětrnostním vlivům
 • tixotropní
 • vhodný pro použití v oblastech vystavených biologické kontaminaci (houby, plísně atd.)
 • dodáván ve více než 200 barevných odstínech Ceresit Colours of Nature®

Více informací o receptuře BioProtect

 

Cena a odstíny

Vážení zákazníci,

vyberte si ze vzorníku 211 odstínů Colors of Nature® barevný odstín, který vyhovuje Vašim představám. Následně v přehledu cenových skupin omítek a fasádních nátěrů zjistíte v jaké cenové skupině se daný odstín nachází.

Do poznámky uveďte číslo barevného odstínu, na základě Vašeho výběru Vám bude následně upřesněna cena

Ceresit CT 49 Silix XD® prodáváme po celých baleních 15 L.

Ceresit Colours of Nature®

Soubory ke stažení

Video ETICS

 

dot