Menu Výrobci Přejít na filtr

Porotherm 44 Profi Dryfix, 248 x 250 x 249 mm

Broušená cihla na zdicí pěnu Porotherm Dryfix.

obrázky mohou být ilustrační
PTH-44-K-EKO -Profi-DF-format1016x560cropped.jpg
cihla wienerberger-3.jpg
cihla wienerberger-2.jpg
cihla wienerberger-4.jpg
cihla wienerberger.jpg
PTH-44-K-EKO -Profi-DF-format1016x560cropped.jpg
cihla wienerberger-3.jpg
cihla wienerberger-2.jpg
cihla wienerberger-4.jpg
cihla wienerberger.jpg
Kód výrobku 110110151
VýrobceiWienerberger

Společnost má sídlo v Českých Budějovicích, odkud řídí výrobu a prodej žádaných výrobků v kompletním a moderním systému Porotherm pro pozemní stavby. V šesti závodech vyrábí cihelné bloky pro vnější a vnitřní zdivo, keramobetonové překlady a keramické polomontované stropy značky Porotherm. Pro náročnější zákazníky nabízí lícové cihly, obkladové pásky Terca a cihlové dlažby Penter.

Parametry produktu:
Váha
20.40 kg
Rozměry
24.8 x 25 x 24.9 cm
Cena s DPH za ks:
Cena bez DPH za ks:
184 Kč
152 Kč
Expedice:
skladem u dodavatele
Produkt je možné vyzvednout pouze osobně na prodejně.
ks 

INDIVIDUÁLNÍ CENOVÁ NABÍDKA + ZDICÍ PĚNA SOUČÁST DODÁVKY + DOPRAVA NA STAVBU

 • Odeberte větší množství a my pro vás připravíme speciální cenovou nabídku.
 • Součástí dodávky je odpovídající množství zdicí pěny Porotherm Dryfix zdarma.
 • Dlouhodobě spolupracujeme s obchodními partnery a díky skvělým vztahům nabízíme servis a výhodné ceny.
 • Dle rozsahu, hmotnosti a vzdálenosti dodávky zajišťujeme také dopravu přímo na Vaši stavbu.

Telefon:+420 595 133 333

Mobil:+420 724 273 483

Email:ondrej.lokaj (a) stavebniny-janik tecka cz

Popis Porotherm 44 Profi Dryfix


Broušený cihelný blok pro tl. stěny 44 cm na zdicí pěnu.

Cihly broušené Porotherm 44 Profi Dryfix jsou určené pro omítané jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo tloušťky 440 mm s velmi vysokými nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci stěny. Ke zdění těchto cihel se používá speciální pěna pro zdění, která se nanáší ve dvou pruzích při vnějších okrajích cihel. Součástí dodávky je odpovídající množství zdicí pěny Porotherm Dryfix. Pro založení stěn se dodává požadované množství zakládací malty Porotherm Profi AM (Anlegemörtel).

Technické údaje Porotherm 44 Profi Dryfix

 • Rozměry d/š/v [mm] 248/440/249
 • Třída objemové hmotnosti [kg/m3] max. 750
 • Hmotnost [kg/ks] cca 20,4
 • Pevnost v tlaku[N/mm2] P8/P10
 • Tloušťka zdiva [mm] 440
 • Spotřeba [ks/m2] 16
 • Hmotnost zdiva včetně omítek [kg/m2] 360
 • Vážená laboratorní neprůzvučnost Rw [dB] 46
 • Požární odolnost REI 180 DP1
 • Tepelný odpor zdiva bez omítek R [m2K/W] 3,82
 • Součinitel tepelné vodivosti bez omítek λ [W/mK] 0,115
 • Součinitel prostupu tepla bez omítek U [W/m2K] 0,25

Soubory ke stažení

Cihlový dům je správná volba

S využitím nejnovějších technologií a odborných znalostí našich specialistů vytváříme moderní keramické bloky Porotherm. Tyto cihly jsou dokonale přizpůsobeny k vytvoření zdravého a příjemného vnitřního prostředí. Bez problému splňují požadavky na tepelněizolační zdivo a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Cihelné bolky Classic

Bydlet v poctivém a ekonomicky výhodném domě dává pocit jistoty všem členům rodiny. Pro všechny, kteří se chtějí spolehnout na tradiční a prověřený stavební materiál, jsou tou správnou volbou cihly Classic.

Segment Classic nabízí klasickou a prověřenou řadu produktů pro obvodové zdivo, nosné vnitřní zdivo a příčky, soklové zdivo. Jedná se o cihelné bloky řad Porotherm, Porotherm Profi a Porotherm S Profi. Tyto cihly nabízejí ověřenou, jednoduchou, čistou technologii určenou i pro svépomoc. Cihelné bloky tohoto segmentu vyráběné v modulovém systému Porotherm umožňují snadný postup výstavby díky své přesnosti a stavebnicovému uspořádání. Segment Classic nabízí prověřené, ekonomicky výhodné řešení pro váš domov.

Výhodny Classic:
 • osvědčené formáty cihel, snadný postup výstavby v modulovém systému
 • příznivý poměr cena / výkon
 • jednoduché navrhování
 • hygienicky nezávadné, přírodní produkty
 • vysoká požární odolnost
 • snadné navrhování a stavění v kompletním systému Porotherm

Porotherm Profi Dryfix System

PTH-44-K-EKO -Profi-DF-format1016x560cropped

Zdění na zdicí pěnu je rychlá a úsporná technologie zdění v každém ročním období.

Oblíbený a zavedený způsob výstavby

Technologie zdění na pěnu Porotherm Dryfix je již několik let zavedeným způsobem výstavby nejen v České republice, ale i v dalších evropských státech. Skutečnost, že celá polovina staveb z broušených cihel je realizována na pěnu Dryfix, je jasným ukazatelem rostoucího zájmu stavitelů o tuto technologii a nutno zmínit, že důvodů „pro" je mnoho.
Broušené cihly jsou dostupné ve všech vyráběných tloušťkách zdiva a součástí sortimentu jsou i cihly doplňkové, které umožňují jednoduché řešení ostění, parapetů, koutů i rohů.

Kvalitní a prověřený systém zdění

Systém Porotherm Profi Dryfix představuje metodu zdění z broušených cihel Porotherm, spojovaných pomocí speciální zdicí pěny Dryfix. Pěna Porotherm Dryfix je na vzdušné vlhkosti tvrdnoucí jednosložková pěna, dosahující vysoké pevnosti spoje již po 20 minutách.
Protože se jedná o systém zdění, musel být před uvedením na trh odzkoušen a prozkoumán ze všech úhlů pohledu na technické vlastnosti včetně jeho trvanlivosti a vlivu na životní prostředí. Na základě těchto kompletních zkoušek a simulací bylo vydáno osvědčení o vhodnosti použití systému Porotherm Profi Dryfix na stavbách, jehož platnost a oprávněnost se pravidelně prověřuje.

Zdění až do -5 °C

Zdění na pěnu šetří ve více směrech. Doba výstavby je poloviční oproti zdění klasických nebroušených cihel na maltové lože. Při samotném vyzdívání stěn není potřeba přívod vody ani elektřiny, nepotřebujete přidavače, míchačku, ani stavební rozvaděč. Ušetříte tedy nejen čas, ale i náklady na výstavbu. Technologie zdění na pěnu se výborně hodí nejen pro stavby domů svépomocí, ale velkou oblibu si systém Dryfix získal i u stavebních firem, které díky jeho použití šetří čas svých zaměstnanců i náklady na zařízení stavby.
Jednoduché, velmi rychlé a suché zpracování cihel s použitím zdicí pěny Dryfix umožňuje zdění i v zimním období až do -5 °C na rozdíl od běžných technologií. Zdivo je přesné, vizuálně pěkné a bez maltových spár, tedy ideální podklad pod omítku. Díky odstranění tepelných mostů v ložných spárách dosáhnete také maximální tepelné ochrany.

Vhodný pro pasivní domy

Porotherm Profi Dryfix System je v kombinaci s cihlami Porotherm EKO+ Profi Dryfix vhodný pro výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů, kdy se hodnoty součinitele prostupu tepla pohybují podle tloušťky použitého zdiva v rozmezí U = 0,19 – 0,23 W/m2K.
Technologie zdění na pěnu Dryfix je v neposlední řadě šetrná k životnímu prostředí díky minimální spotřebě zdicí pěny. Z porovnání ekologické bilance zdicí pěny Dryfix a malty pro tenké spáry, tj. pojiv pro zdivo z broušených cihel, vyplývá, že v sedmi z celkem osmi sledovaných charakteristik má zdicí pěna po dobu celého životního cyklu až podstatně lepší ekologickou bilanci než malta pro tenké spáry.

dot