Menu Výrobci Přejít na filtr

BOSCH diamantový dělící kotouč 230 mm STANDARD for UNIVERSAL - 2608615065

Univerzální diamantový dělící kotouč Bosch.

obrázky mohou být ilustrační Akční cena
bosch-diamantovy-delici-kotouc-standard-for-universal-230.jpg
bosch-diamantovy-delici-kotouc-standard-for-universal-230.jpg
Kód výrobku 193200274
VýrobceiBosch

Více než 125 let je jméno „Bosch“ spojeno s inovativními technologiemi a průkopnickými vynálezy, které tvořily historii. Společnost Bosch má zastoupení po celém světě a působí v širokém spektru oblastí. Výrobky Bosch se od automobilové techniky přes elektrické nářadí, domácí spotřebiče až po tepelnou a průmyslovou techniku úspěšně zabydlely nejen v českých domácnostech, ale i automobilech, servisech a průmyslových podnicích.

Parametry produktu:
Váha
0.90 kg
Cena s DPH za ks:
Cena bez DPH za ks:
629 Kč
520 Kč
Nejnižší cena za posledních 30 dnů - 628 Kč
Expedice:
skladem 21 ks
ks 

Popis BOSCH STANDARD for UNIVERSAL 230 mm - 2608602195

BOSCH 230 mm STANDARD for UNIVERSAL je cenově výhodný diamantový dělicí kotouč pro řezání všech stavebních materiálů, který má sintrované diamantové řezací segmenty.

Diamantové kotouče představují díky svým vlastnostem možnost až mnohonásobného prodloužení životnosti. Vynikají vysokou přesností, výkonností, životností, vyšší bezpečností při práci a v neposlední řadě zvýšenou hygienou práce díky eliminaci prašnosti a hluku. Tento druh kotoučů se uplatňuje především v oblasti pozemních a inženýrských staveb, sklářství, u pokrývačů a kameníků, ale čím dál více oceňují jejich vysokou kvalitu i domácí kutilové.

Lze je rozdělit na celoobvodové a segmentové, které se od sebe liší typem segmentu. Celoobvodové diamantové kotouče mají nepřerušovaný souvislý segment, který je k tělu kotouče většinou připevněn tzv. metodou sintrování, kdy je vrstva segmentů kotouče vytvořena „spékáním" spojovacích materiálů – pod tlakem dochází k slisování segmentů s jádrem listu. Takovéto kotouče jsou vhodné zejména pro řezání měkkých a středně tvrdých materiálů, jako je například dlažba, keramické obklady a středně tvrdý beton, a obecně pro aplikace, u kterých je vyžadován hladký řez bez vylamování hran. Tyto kotouče je ale nutné chladit.

Oproti tomu se segmentové diamantové kotouče s přerušovaným obvodem vyznačují lepším chlazením a odvodem řezaného materiálu. Další možností je pak kotouč z kovového nosiče a segmentů, které jsou k nosiči přivařeny laserem - jedná se o velmi účinný způsob připevnění segmentu k jádru listu laserovým paprskem, díky kterému jsou pak takovéto kotouče odolné proti velkému zatížení bez nutnosti chlazení. V současnosti se jedná o nejdokonalejší technologii.

Další podstatné rozdělení diamantových řezných kotoučů je podle oblasti použití, tedy řezaného materiálu (kotouče na beton, keramiku, kámen, asfalt, porcelán, atd.). Jedná se o jeden z nejdůležitějších faktorů při výběru vhodného řezného kotouče, jen tak je totiž možné dosáhnout maximální řezné rychlosti a dlouhé životnosti. Životnost diamantového kotouče je však nejvíce ovlivněna způsobem, jakým se s ním zachází. Je proto třeba mít na mysli základní pravidla pro práci s těmito vysoce výkonnými nástroji:

  • kotouč musí být přesně upevněn
  • kotouč nesmí být vystaven nárazu ani pádu
  • směr otáčení řezného kotouče, který je naznačen šipkou, je nutné dodržovat
  • při řezání se nesmí na kotouč tlačit – hmotnost stroje/nářadí je v řadě případů dostačující
  • je nutné zabraňovat přehřátí kotouče – je vhodné ochlazovat diamantový kotouč během na prázdno
  • kotouče je možné používat pouze pro přímý řez
  • je nutné dodržovat předepsané maximální otáčky kotouče
  • kotouče určené pro řezání za mokra se nesmí používat bez chlazení

 

 

Vlastnosti BOSCH STANDARD for UNIVERSAL 230 mm - 2608602195

 

Průměr : 230 mm.
Průměr otvoru : 22,23 mm.
Šířka řezu : 2,3 mm.
Výška segmentu : 10.0 mm.

 

Použití diamantových dělících kotoučů:

Malta, omítka, Obrubníky (umělý kámen), Pálené cihly, Pemza, Pískovec, Pórobeton, Potěrový beton, Cihla, Vápenopískové cihly, Beton, armovaný (Armatura se smí proříznout pouze po schválení statikem), Beton, čerstvý (abrazivní), Beton starý, Břidlice, Dřevovláknitá deska s cementovým pojivem, Mramor, Pálené cihly, duté cihly, Šamotové cihly, tašek, Terrazzo, Vápnosadra, Vrstvené cihly, Vymývaný beton.

 

Soubory ke stažení

Video diamantové nástroje Bosch ve Stavebninách Janík

 

 

dot