Doprava a platba

Na základě Vaší objednávky zajistíme dopravu zboží našimi nákladními auty až k Vám. Máte-li zájem o naši dopravu, zpracujeme Vám individuální nabídku dle množství objednaného zboží a dopravní vzdálenosti.

Individuální poptávka se může vztahovat také na zboží zakoupené prostřednictvím internetového obchodu.

Doprava nákladními auty Stavebniny Janík

Rozvoz stavebních materiálů zakoupených v naší prodejně na místo určení. K dispozici máme velkotonážní (13 t) i malotonážní (6,5 t) vozidla. Některé z našich vozů jsou opatřeny hydraulickou rukou, která usnadňuje manipulaci se zbožím. Možnost odvozu stavebních materiálů od dodavatele na místo určení.

Rozvoz zboží je zajišťován z prodejny v Ostravě a Opavě. Dopravu Stavebniny Janík zpravidla poskytujeme pouze v rámci Moravskoslezského kraje. Zboží z prodejen Kobeřice a Zábřeh lze zavážet 1 týdně dle domluvy a možnosti dopravy.

Na provozovnách v Bruntále, Vrbně pod Pradědem a Krnově lze dopravu domluvit individuálně na prodejně. Doprava je zde zprostředkována cizími dopravci, kteří mají vlastní cenové podmínky.

Dispečer dopravy:
Zdeněk Jurček
6:30 -15:00 hod
Tel.: 602 762 174; 595 133 313
Mail: zdenek.jurcek@stavebniny-janik.cz

Ceník dopravy

Cena za dopravu se účtuje dle ujetých kilometrů na požadované místo včetně cesty zpět. Práce s hydraulickou rukou se účtuje za každou započatou čtvrthodinu práce.

PLACHTA (5 t) BEZ RUKY 30 Kč/km
MAN 4x4 (6,5 t) 30 Kč/km
MAN (13 t) 30 Kč/km
SOUPRAVA (24 t) 35 Kč/km
VYKLÁDKA HYDR.RUKOU
vykládka hydraulickou rukou - skládání vedle auta
75 Kč/paleta
JINÁ PRÁCE HYDR.RUKOU
překládka a jiné, platí se i započatý interval
300 Kč/15min

Veškeré ceny jsou uvedeny vč. DPH.

Přepravní služba DPD (Geis)

Cena dopravy

Poštovné + balné zásilky do 3 kg 79 Kč vč. DPH
Poštovné + balné zásilky do 50 kg 99 Kč vč. DPH
Dobírka zásilky do 3 i 50 kg 49 Kč vč. DPH

Expedice DPD (Geis)

DPD (Geis) je přepravní společnost, která dopraví Vámi vybrané zboží, až k Vám domů kdekoliv v České republice. Zboží je zpravidla dopraveno do 24 hodin od expedice. DPD (Geis) obvykle doručuje zásilky v pracovní dny od 8 do 18 hodin. O průběhu doručování zásilky jsou klienti vždy společností informováni formou SMS nebo e-mailem. Pokud nebudete na uvedené adrese zastiženi, přepravní služba se pokusí o doručení následující pracovní den. V případě, že se opakované doručení nezdaří, zásilka je automaticky odeslána zpět odesílateli.

Zásilku je možno přesměrovat na Geis Point, jejich přehled naleznete na stránkách Geis Pointu. Více informací o této službě naleznete zde.

Možnosti platby DPD (Geis)

Zásilku společnosti DPD (Geis) lze uhradit:

  • předem převodem na bankovní účet
  • dobírkou: hotově nebo platební kartou u řidiče

 

Přepravní služba DHL Freight

 

Cena dopravy

Cena za dopravu je stanovena vždy individuálně na základě předběžné objednávky dle hmotnosti zboží a vzdálenosti dodávky. Toto zboží je zpravidla převáženo na paletách, dle typu zboží. K ceně za dopravu je tedy nutno přičíst cenu za příslušnou paletu.

Zboží které přesáhne váhovou kategorii do 50 kg či maximální délky zásilky (nejdelší strana) 150 cm a zároveň součet obvodu a délky zásilky maximálně 300 cm, Vám bude doručeno službou DHL Freight. Jedná se o zboží do 3000 kg a maximální rozměry zásilky jsou: délka 300 cm, šířka 200 cm, výška 200 cm.

Doručení následující pracovní den v rozmezí 8:00 – 17:00 hod. Možnost osobního odběru na depech DHL. Pohyb a doručování zásilky můžete sledovat zadáním DHL kódu balíku na webových stránkách DHL v sekci "sledování zásilky".

Možnosti platby DHL Freight

Zásilku společnosti DHL Freight lze uhradit:

  • předem převodem na bankovní účet
  • dobírkou: pouze hotově u řidiče
 

Kontrola zásilky při převzetí od přepravní služby

I přesto, že se snažíme všechny zásilky maximálně ochránit proti poškození při přepravě, může se někdy stát, že k vám přijde balík poškozen. Při převzetí zásilky je kupující, který je spotřebitelem, povinen překontrolovat stav zásilky (počet balíků, neporušenost pásky s firemním logem, poškozená krabice, atd.) a odmítnout převzetí neúplné nebo poškozené zásilky.

Neúplnou nebo poškozenou zásilku je doporučeno bez zbytečného odkladu telefonicky oznámit prodávajícímu na telefonu uvedeném v kontaktech a sepsat s dopravcem zápis o škodě a tento do 24 hodin zaslat faxem nebo e-mailem prodávajícímu: eshop@stavebniny-janik.cz (pracovní dny 6:30 - 15,00 hod).

Skrytou vadu zásilky (zboží je nekompletní nebo poškozené) zjištěnou po převzetí
je zákazník povinen oznámit dopravci bez zbytečného odkladu a vyžádat si sepsání zápisu o škodě. Pro rychlé vyřízení škodné události je nutné zápis o škodě zaslat faxem nebo e-mailem prodávajícímu.

Dopravce má právo přesvědčit se o skutečném stavu poškození či částečné ztráty zásilky. Z těchto důvodů nesmí zákazník s poškozenou zásilkou jakkoli manipulovat a je povinen zachovat i obal, ve kterém mu byla poškozená zásilka doručena.

Pro kupujícího, který není spotřebitelem, platí povinnost překontrolovat stav zásilky dle výše uvedeného postupu, nejpozději do tří dnů od převzetí zboží. V případě převzetí zásilky od dopravce nemá kupující žádné nároky na pozdější reklamace poškozené zásilky vůči prodávajícímu. Převzetím zásilky je další reklamace ohledně poškození a neúplnosti zásilky řešena pouze s dopravcem.

Tyto Všeobecné dopravní podmínky nabývají platnosti a účinnosti dne 1. 1. 2020.

V Ostravě dne: 1. 1. 2020.
Stavebniny JANÍK a.s.
Opavská 183, Zábřeh, 747 22 Dolní Benešov
Spisová značka: B 4245 vedená u Krajského soudu v Ostravě Identifikační číslo: 286 10 911

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. SouhlasímVíce

dot