Doprava

Doprava nákladními auty Stavebniny Janík

 • Na základě Vaší objednávky zajistíme dopravu zboží našimi nákladními auty až k Vám. Máte-li zájem o naši dopravu, zpracujeme Vám individuální nabídku dle množství objednaného zboží a dopravní vzdálenosti.
 • Individuální poptávka se může vztahovat také na zboží zakoupené prostřednictvím internetového obchodu.
 • Pro rozvoz stavebních materiálů zakoupených v naší prodejně na místo určení máme k dispozici: velkotonážní (13 t) i malotonážní (6,5 t) vozidla. Některé z našich vozů jsou opatřeny hydraulickou rukou, která usnadňuje manipulaci se zbožím.
 • U některého sortimentu nabízíme také možnost odvozu stavebních materiálů od dodavatele/výrobce na místo určení.
 • Rozvoz zboží je zajišťován z prodejny v Ostravě a Opavě. Dopravu Stavebniny Janík zpravidla poskytujeme pouze v rámci Moravskoslezského kraje. Zboží z prodejen Kobeřice a Zábřeh lze zavážet 1 týdně dle domluvy a možnosti dopravy. Na provozovnách v Bruntále, Vrbně pod Pradědem a Krnově lze dopravu domluvit individuálně na prodejně. Doprava je zde zprostředkována cizími dopravci, kteří mají vlastní cenové podmínky.

Dispečer dopravy Zdeněk Jurček

Telefon:+420 595 133 313

Mobil:+420 602 762 174

po-pá:6:30-15:00

Email:zdenek.jurcek (a) stavebiny-janik tecka cz

Ceník dopravy

Cena za dopravu se účtuje dle ujetých kilometrů na požadované místo včetně cesty zpět. Práce s hydraulickou rukou se účtuje za každou započatou čtvrthodinu práce. Veškeré ceny jsou uvedeny vč. DPH.

 • PLACHTA (5 t) BEZ RUKY
40 Kč/km
 • MAN 4x4 (6,5 t)
40 Kč/km = 6 palet
 • MAN (13 t)
40 Kč/km = 10 palet
 • SOUPRAVA (24 t)
50 Kč/km = 18 palet
 • VYKLÁDKA HYDRAULICKOU RUKOU
vykládka hydraulickou rukou - skládání vedle auta
100 Kč/paleta
 • JINÁ PRÁCE HYDRAULICKOU RUKOU

překládka a jiné, platí se i započatý interval

300 Kč/15min

 • ZAPŮJČENÍ PALETOVÉHO VOZÍKU PŘI VYKLÁDCE
  
lze zapůjčit pouze po dobu vykládky při dopravě autem SJ

200 Kč/15min

 

Doprava-stavebniny-janik

Závěrečné ustanovení

Tyto Všeobecné dopravní podmínky nabývají platnosti a účinnosti dne 1. 1. 2022. V Ostravě dne: 1. 1. 2022.
Stavebniny JANÍK a.s.
Opavská 183, Zábřeh, 747 22 Dolní Benešov
Spisová značka: B 4245 vedená u Krajského soudu v Ostravě
Identifikační číslo: 286 10 911

Doprava při nákupu na e-shopu

 
Tyto podmínky upravují možné způsoby dodání a kontrolu převzetí zásilky od dopravce. Dopravní podmínky jsou platné při objednávkách přes e-shop. Dodací lhůta Vám bude zaslána na základě Vaší objednávky. U zboží, které je ihned k odběru a skladem je expedice následující pracovní den. U zboží na dotaz Vám bude sdělena individuálně. Doba doručení přepravní službou je obvykle do 2 pracovních dnů od expedice.

Přepravní společnost Direct Parcel Distribution CZ s.r.o.

Cena dopravy:
 • Dopravné + balné zásilky do 3 kg 109 Kč vč. DPH
 • Dopravné + balné zásilky 3 - 20 kg 119 Kč vč. DPH
 • Poštovné + balné zásilky 20 - 31,5 kg 135 Kč vč. DPH
 • Doběrečné 49 Kč vč. DPH

Expedice DPD:

Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. je přepravní společnost, která dopraví Vámi vybrané zboží, až k Vám domů kdekoliv v České republice. Zboží je zpravidla dopraveno do 24 hodin od expedice. Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. obvykle doručuje zásilky v pracovní dny od 8 do 18 hodin. O průběhu doručování zásilky jsou klienti vždy společností informováni formou SMS nebo e-mailem. Pokud nebudete na uvedené adrese zastiženi, přepravní služba se pokusí o doručení následující pracovní den. V případě, že se opakované doručení nezdaří, zásilka je automaticky odeslána zpět odesílateli. Zásilku je možno přesměrovat na výdejní místo Pickup v případě, že se jedná o jednokusovou zásilku, jejich přehled a veškeré informace naleznete na ZDE. V rámci této služby je možno přesměrovat zásilky do hmotnosti 15 kg a délky 100 cm.

Možnosti platby DPD:
 • předem převodem na bankovní účet
 • dobírkou: hotově nebo platební kartou u řidiče

Přepravní služba DHL Freight

Cena dopravy:

Cena za dopravu je stanovena vždy individuálně na základě předběžné objednávky dle fyzické hmotnosti zboží, PSČ a objemu. Toto zboží je zpravidla převáženo na paletách, dle typu zboží. K ceně za dopravu je tedy nutno přičíst cenu za příslušnou paletu. Zboží, které přesáhne váhovou kategorii do 31,5 kg či maximální délky zásilky (nejdelší strana) 175 cm a zároveň součet obvodu a délky zásilky maximálně 300 cm, Vám bude doručeno službou DHL Freight. Jedná se o zboží do 3000 kg (maximální váha jednoho kusu zásilky 800 kg) a maximální rozměry zásilky jsou: délka 300 cm, šířka 200 cm, výška 200 cm. Doručení následující pracovní den v rozmezí 8:00 – 17:00 hod. Možnost osobního odběru na depech DHL. Pohyb a doručování zásilky můžete sledovat zadáním DHL kódu balíku na webových stránkách DHL v sekci "sledování zásilky".

Možnosti platby DHL Freight:
 • předem převodem na bankovní účet
 • dobírkou: pouze hotově u řidiče

Kontrola zásilky při převzetí od přepravní služby


I přesto, že se snažíme všechny zásilky maximálně ochránit proti poškození při přepravě, může se někdy stát, že při manipulaci a během přepravy dojde k poškození. Při převzetí zásilky je kupující, který je spotřebitelem, povinen překontrolovat stav zásilky (počet kusů zásilky, neporušenost pásky s firemním logem, poškozená krabice, atd.) a odmítnout převzetí neúplné nebo poškozené zásilky.

Pro kupujícího, který není spotřebitelem, platí povinnost překontrolovat stav zásilky ihned při převzetí nebo neprodleně po převzetí. V případě převzetí zásilky od dopravce nemá kupující žádné nároky na pozdější reklamace poškozené zásilky vůči prodávajícímu. Převzetím zásilky je další reklamace ohledně poškození a neúplnosti zásilky řešena pouze s dopravcem.

Neúplnou nebo poškozenou zásilku je doporučeno bez zbytečného odkladu telefonicky oznámit prodávajícímu na telefonu uvedeném v kontaktech a sepsat s dopravcem zápis o škodě a tento do 24 hodin zaslat faxem nebo e-mailem prodávajícímu: eshop@stavebniny-janik.cz (pracovní dny 6:30 - 15,00 hod). K zápisu o škodě je doporučeno pořídit také fotografie - poškození, výplně, obalu, adresní etikety a manipulačních značek. Skrytou vadu zásilky (zboží je nekompletní nebo poškozené) zjištěnou po převzetí je zákazník povinen oznámit dopravci bez zbytečného odkladu a vyžádat si sepsání zápisu o škodě. Pro rychlé vyřízení škodné události je nutné zápis o škodě zaslat faxem nebo e-mailem prodávajícímu.

Dopravce má právo přesvědčit se o skutečném stavu poškození či částečné ztráty zásilky. Z těchto důvodů nesmí zákazník s poškozenou zásilkou jakkoli manipulovat a je povinen zachovat i obal, ve kterém mu byla poškozená zásilka doručena. Vady z důvodu mechanického poškození, které jsou běžnou kontrolou zjistitelné a nejsou výrobního charakteru, nebudou při pozdější reklamaci prodávajícímu uznány. Převzetím zásilky je další reklamace ohledně poškození a neúplnosti zásilky řešena pouze s dopravcem!

Závěrečné ustanovení

Tyto Všeobecné dopravní podmínky nabývají platnosti a účinnosti dne 1. 1. 2022. V Ostravě dne: 1. 1. 2022.
Stavebniny JANÍK a.s.
Opavská 183, Zábřeh, 747 22 Dolní Benešov
Spisová značka: B 4245 vedená u Krajského soudu v Ostravě
Identifikační číslo: 286 10 911

Soubory ke stažení / Doprava auty stavebnin Janík

Soubory ke stažení / Doprava při nákupu na e-shopu

 
 
dot