Ceresit – systémová řešení pro fasády, koupelny a interiéry

Ceresit
Značka Ceresit, součást skupiny Henkel, patří dlouhodobě mezi nejrespektovanější výrobce stavební chemie a systémových řešení pro fasády, obklady, dlažby a hydroizolace. Její produkty nejsou navrhovány jako samostatné položky, ale jako promyšlené skladby, kde jednotlivé vrstvy technicky spolupracují a zajišťují funkčnost, životnost i estetickou kvalitu výsledného řešení.
Ve Stavebniny Janík se na značku Ceresit specializujeme dlouhodobě. Nejde pouze o prodej materiálu, ale o schopnost navrhnout správný systém podle konkrétní stavby, podkladu, zatížení i požadavků na vzhled. Právě tento systémový přístup je klíčem ke kvalitní a dlouhodobě funkční realizaci.
Fasádní systémy Ceresit a ETICS
Ceresit nabízí kompletní systémová řešení pro zateplení fasád (ETICS), která přispívají k výrazné úspoře energie, chrání konstrukci před povětrnostními vlivy a zároveň umožňují vysokou míru architektonického ztvárnění. Správně navržená skladba fasády má zásadní vliv nejen na provozní náklady budovy, ale i na její dlouhodobou stabilitu a vzhled.
Pracujeme s kompletními skladbami fasádních systémů Ceresit – od přípravy podkladu, přes lepicí a stěrkové hmoty, armovací vrstvy a příslušenství až po finální omítky a ochranné nátěry. Díky skladové dostupnosti klíčových materiálů dokážeme reagovat pružně a přizpůsobit se harmonogramu stavby bez zbytečných prostojů.

Fasádní omítky a míchací centra
Jednou z našich hlavních specializací jsou fasádní omítky Ceresit a jejich barevné zpracování. Provozujeme profesionální míchací centra, kde připravujeme fasádní omítky a barvy přesně podle zvoleného odstínu, struktury a typu materiálu.
Míchání probíhá přímo na našich pobočkách v Ostravě, Opavě a Bruntále, což umožňuje rychlou dostupnost, kontrolu kvality a konzistentní barevnost v rámci celé realizace. Pracujeme s barevným systémem Colours of Nature, který je navržen pro architekty, projektanty i investory a nabízí široké spektrum nadčasových odstínů s dlouhodobou barevnou stálostí.
Barevný systém umožňuje citlivě reagovat na kontext stavby i její okolí a je vhodný jak pro rodinné domy, tak pro rozsáhlejší bytové a developerské projekty.
Koupelny, obklady a dlažby
Ceresit je silným partnerem také v oblasti koupelen, obkladů a dlažeb. Produkty této značky pokrývají celý proces realizace – od přípravy podkladu, přes lepení obkladových prvků až po spárování a finální úpravy povrchů.
V našem koupelnovém studiu pracujeme se systémovými řešeními Ceresit při návrhu i realizaci koupelen, kuchyní a technických prostor. Díky tomu lze minimalizovat riziko poruch, zjednodušit koordinaci jednotlivých vrstev a dosáhnout dlouhodobě funkčního výsledku i v náročných provozních podmínkách.

Hydroizolace a ochrana proti vlhkosti
Hydroizolace patří mezi klíčové vrstvy každé stavby, ať už jde o koupelnu, balkon, terasu nebo technickou místnost. Ceresit nabízí ucelené hydroizolační systémy, které chrání konstrukce proti vodě a vlhkosti a splňují aktuální technické normy.
Používáme hydroizolační stěrky, pásky a systémové doplňky, které jsou navrženy tak, aby spolu technicky fungovaly a vytvářely spolehlivou ochranu v dlouhodobém horizontu.

Stavební chemie Ceresit – systémový přístup
Sortiment stavební chemie Ceresit zahrnuje lepidla, penetrace, vyrovnávací hmoty i speciální produkty pro sanace a opravy. Díky systémovému přístupu je možné jednotlivé materiály správně kombinovat a přizpůsobit konkrétním podmínkám stavby.
Na našich pobočkách i v e-shopu nabízíme ověřené produkty, se kterými máme dlouhodobé zkušenosti v praxi, a které doporučujeme na základě reálného použití, nikoliv pouze katalogových parametrů.
Proč Ceresit právě u Stavebnin Janík
Značku Ceresit u nás nenajdete jen jako položku v katalogu, ale jako promyšlené řešení podložené zkušenostmi a technickou podporou.
- dlouhodobá specializace na systémy Ceresit
- profesionální míchací centra fasádních omítek
- skladová dostupnost klíčových materiálů
- odborné poradenství pro řemeslníky, projektanty i investory
