menu
Přejít na filtr

Vlákna do betonu BeneSteel 55 600 g

Polymerová výztužná makrovlákna do betonu

obrázky mohou být ilustrační
BeneSteel-polymerova-makrovlakna.jpg
BeneSteel-55-1.png
BeneSteel-55-2.png
BeneSteel-55-3.jpg
BeneSteel-55-4.jpg
BeneSteel-polymerova-makrovlakna.jpg
BeneSteel-55-1.png
BeneSteel-55-2.png
BeneSteel-55-3.jpg
BeneSteel-55-4.jpg
Kód výrobku 141500001

Společnost SKLOCEMENT BENEŠ s.r.o. se věnuje především prodeji škály specializovaných výztužných výrobků z alkalivzdorných skleněných vláken Cem-FIL a výrobě a prodeji námi vyvinutého polymerového makrovlákna se statickou účinností v betonu BeneSteel.

Parametry produktu:
Váha
0.60 kg
Cena s DPH:
Cena bez DPH:
144 Kč
119 Kč
Doporučená cena vč. DPH
153 Kč
Expedice:
skladem 158 bal
bal

Popis Vlákna do betonu BeneSteel 55

Levnější a účinnější náhrada svařovacích kari sítí.

Polymerová makrovlákna do betonu druhé generace BeneSteel 55 jsou vyrobena ze speciální směsi polypropylenu a polyetylénu nazývané také polymerní ocel. Evropskou normou ČSN EN 14889-2 jsou zařazena mezi polymerová vlákna třídy II – makrovlákna se statickým účinkem v betonu.

Makrovlákna BeneSteel 55 zajišťují v betonu tzv. reziduální pevnost a beton s těmito vlákny je na rozdíl od prostého betonu posuzován jako konstrukční beton. (Stejně jako beton se svařovanými sítěmi nebo ocelovými drátky.)

Vlákna BeneSteel 55 nahrazují svařované sítě a ocelová vlákna (drátky) v betonových podlahách – deskách na zemním podloží, kde umožňují redistribuci napětí a tím plné využití pevnosti desky při minimálních nákladech. Velmi úsporné a zároveň velmi účinné je také použití vláken BeneSteel 55 v podlahových potěrech.

Jsou velmi účinná v rázuvzdorných a výbuchuvzdorných prefabrikátech, nebo v prefabrikátech složitého prostorového tvaru, kde umístění svařovaných výztužných sítí a dodržení jejich správné polohy je obtížné nebo nemožné. Tato makrovlákna nekorodují a nepotřebují krycí vrstvy.

Vlákna BeneSteel 55 rovněž zvyšují požární odolnost betonové konstrukce. Je to umožněno tím, že po jejich sublimaci při vysokých teplotách při požáru vytvářejí v objemu betonu milióny dutinek, ve kterých se mohou rozpínat vodní páry přítomné v betonu.

Vlákna BeneSteel 55 jsou díky mimořádně vysokému štíhlostnímu poměru (poměr délky k průměru) v betonu lépe zakotvena a lépe je využita jejich tahová pevnost.

Balení: sáček 0,6 kg (dávka na 5 m2 podlahového potěru tl. 40 mm).

Použití Vlákna do betonu BeneSteel 55

Od plné účinnosti normy EN 14889-2 tj. od května 2008 lze ve všech členských zemích Evropské unie prodávat pouze vlákna do betonu s označením CE.

Vlákna BeneSteel 55 jsou nyní jediná polymerová makrovlákna se statickým účinkem v betonu s evropským certifikátem CE (vydaném v dubnu 2008). Používají se především do desek na zemním podloží – průmyslových podlah a základových desek, potěrů a to včetně potěrů na tepelných izolacích a podlahovém vytápění a v prefabrikaci.

Na rozdíl od makrovláken BeneSteel jsou mikrovlákna tř. I a to jak monofilamentní tak i fibrilovaná bez statické účinnosti podle normy a jsou určena pro tzv. jiná použití v betonu a malt – používají se s cílem omezit vznik a rozvoj smršťovacích trhlin v prvních hodinách zrání betonu. Účinnější mikrovýztuží s dlouhodobým účinkem proti smršťovacím trhlinám ale jsou skleněná alkalivzdorná vlákna Anti-Crak HD.

Doménou polymerových mikrovláken tř. I je jejich použití k vytváření dutinek v betonu při požáru. Vlákna na začátku požáru vysublimují a vytvoří dutinky, ve kterých se mohou při požáru rozepínat vodní páry. Tím se snižuje vnitřní napětí v betonu a zvyšuje se jeho požární odolnost. Obdobně fungují i polymerová makrovlákna BeneSteel. Ta navíc sehrávají výztužnou roli v době běžné funkce betonové konstrukce.

 

Soubory ke stažení

 

Video Vlákna do betonu BeneSteel 55

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. SouhlasímVíce

dot